Речі, які не можуть пояснити вчені

Результат пошуку зображень за запитом "явища, але які вчені не можуть пояснити"

У наші дні наука могутня, але не всемогутня. Існують явища, які сучасні вчені ніяк не можуть пояснити, і вони досі залишаються справжньою загадкою для людства.


1. Ультра-енергетичні космічні промені


Більше десяти років фізики в Японії спостерігають космічні промені, які не повинні існувати. Це частинки, які подорожують у Всесвіті зі швидкістю близькою до швидкості світла. Але ми нічого не знаємо про походження високоенергетичних частинок, що спостерігаються в природі.
Коли частинки космічних променів переміщаються в просторі, вони втрачають енергію при зіткненні з фотонами низького рівня енергії, наприклад, з космічного мікрохвильового фонового випромінювання. В Токійському університеті виявили космічні промені з високою енергією. Теоретично вони могли з'явитися тільки з нашої галактики, але знайти джерело цих космічних променів в нашій галактиці астрономи не можуть.


2. Феномен лівшів


У 1860-х роках французький хірург Поль Брока встановив взаємозв'язок між роботою півкуль мозку і активністю рук. Він виявив, що півкулі мозку і половини тіла пов'язані один з одним навхрест. 
Сучасні вчені такий зв'язок спростовують. Ще в 1970-ті роки було доведено, що частина лівшів має таку само півкульну орієнтацію, як і правші. Вчені з університетів Оксфорда, Сент-Ендрюс, Брістоль і Інституту Макса Планка в голландському місті Неймеген встановили, що домінування однієї з рук пов'язано з групою генів і закладається вже на етапі ембріонального розвитку. Вивчення генома призвело до знахідки: більше інших впливає ген PCSK6. Однозначного пояснення феномену лівшів вчені так і не можуть дати.


3. Гомеопатія


У 1791 році Самуель Ганеман провів на собі досвід з різними дозами хініну. Виявилось, що одна речовина в різних пропорціях може як лікувати, так і калічити. Самі гомеопати не шукають складних відповідей і пояснюють вплив своїх препаратів "пам'яттю води", хоча не зрозуміло, чому вода повинна "пам'ятати" саме початкову речовину, а не тисячі інших домішок і хімічних елементів, які є в повітрі. У жовтні 2013 року опублікували дослідження, що доводить зв'язок плацебо-ефекту з підвищенням альфа-активності головного мозку. Більш точної відповіді на питання, як працює плацебо і гомеопатія поки немає.


4. Біль


Біль - неприємний універсальний людський досвід. Одна з перших речей, з якими ми стикаємося в житті.
Всі вчені, які розробляють ліки від болю і призначають їх, навіть не можуть зрозуміти поняття болю.
Тору Вейджер, доцент психології та неврології Колорадського університету в Боулдері: "Зараз немає ніяких клінічно прийнятних способів виміряти біль і інші емоції, крім як запитати людину, як він себе почуває".


5. Природа турбулентності


Люди до цих пір не мають уявлення, як працює турбулентність. Ейнштейн казав: "Я сподіваюся, що до смерті мені хтось встигне пояснити квантову фізику, а як працює турбулентність мені вже пояснить Бог".


6. Чому працює анестезія


За допомогою декількох хімічних речовин анестезіологи беруть і вимикають певні частини мозку. Якщо їх буде забагато - ви ніколи не прокинетеся. Наука не знає, що насправді роблять ці речовини.
Наука не знає, що таке "свідомість" і як вона працює. Немає остаточного тесту, який показав би, що людина в даний момент щось усвідомлює - краще, що можуть зробити анестезіологи, це подивитися на наявність певних мозкових хвиль, фізичних реакцій і чутливість до болю. 
У науки немає способу визначити, чи відчуваєте ви біль.

7. Чому ми спимо


Процеси, що відбуваються в людському тілі, регулюються біологічними годинниками, які змушують нас не спати і спати, нам невідомо, чому так відбувається. Сон - це той час, коли тіло відновлює тканини і виробляє інші процеси регенерації. Ми проводимо третину життя уві сні. Деяким іншим організмам взагалі не треба спати. Зараз велика частина сомнологічних досліджень присвячена тому, чому сон важливий і як він впливає на розумові здібності.


8. Як працюють магніти


Магнетизм - широко поширене явище, але багато про нього до цих пір невідомо. Наприклад, чому заряджені частинки створюють магнітне поле, щоб можна було фізично переміщати предмети на великі відстані. Пояснення зазвичай зводяться до того, що "в світі існує магнетизм і він володіє такими властивостями". При Массачусетському технологічному інституті навіть є ціла лабораторія, яка займається виключно науковими дослідженнями магнетизму.


9. Таоський гул

virtoofoto-hum-820x546

Багато років жителі міста Таос на південному заході США чують шум невідомого походження, який доноситься з пустелі. Це схоже на рух важкої техніки по магістралі, хоча ніяких великих доріг в районі містечка немає. Він призводить до важких психічних захворювань і випадків суїциду серед тих, хто чув цей шум. Деякі жителі бачать в цьому зловісну ознаку. Вченим знайти джерело гулу поки не вдалося.

10. Дежавю

b20dd71154de3c03eb16c77df0796f5e

Дежавю - це почуття, при якому людина відчуває, що вже точно переживала якусь ситуацію. Вся сила переживання дежавю полягає в відчутті, що були сотні варіантів, як міг пройти цей момент, однак ви прожили життя так, що в результаті виявилися саме в цій ситуації і в цьому місці, ніби все це було визначено. Вчені роблять різні припущення такого явища: від зміни координування часу головним мозком до повторення ситуації зі снів. Наукові дослідження дежавю складні. Його не вдається викликати штучно.

11. Видіння при клінічній смерті


Люди, які відчували клінічну смерть, іноді повідомляли схожі один на одне видіння у вигляді тунелю зі світлом в кінці, відчуття польоту, зустрічі зі своїми померлими близькими і т. п. У цього явища навіть є термін - «навколосмертні переживання». Основна проблема полягає в тому, що мозок практично повністю припиняє свою роботу незабаром після зупинки серця, тобто в стані клінічної смерті людина, в принципі, нічого не може відчувати або переживати. Існують теорії пояснення даної проблеми і навіть кожного типу видінь. Але чому деякі пацієнти згадують, що відбувалося в тому місці, де їх реанімували, з точністю до найдрібніших деталей, - цього наука пояснити не може.

12. Привиди


Згадки про привидів починаються ще в історичних легендах і тривають в новинах і в сьогоднішні дні. Є не тільки колективні свідоцтва про зустріч з духами, а й такі вражаючі докази, як фотографії і відеозаписи. Вчені розкривають багато паранормальних явищ, пояснюючи це масовою істерією, психічними відхиленнями або різними отруєннями організму. Але все ж бувають випадки, які не може пояснити жодна теорія.

13. Загадкове явище на пляжі


Іноді в графстві Дорсет (Англія) хвиля раптом починає набігати на берег не рівною смужкою, а у вигляді язиків, що витягуються. Виглядає це так, ніби океан, розважаючись, малює на пляжі сонечко з променями. Називається це явище «пляжні каспи» і проявляється найчастіше після шторму.

14. Інтуїція


Або, як ми її ще називаємо, шосте чуття. Наука досі не може пояснити природу цього явища. Деякі вчені стверджують, що вміння відчувати правильний вибір є абсолютно у кожного з нас. Ця здатність в кожного вкладена з народження, просто людина розучилася нею користуватися, розвиваючи лише п’ять своїх органів почуттів.

15. Інциденти з НЛО


Без сумніву, непізнані літаючі об’єкти (НЛО) існують. Дуже часто люди бачать в небі загадкові об’єкти. Найбільш повне визначення і проблему НЛО дав дослідник Джозеф Хайнек: «сприйняття об’єкта або світла, видимого в небі або космосі або над земною поверхнею; феномен, привид, траєкторія, загальна динаміка і характер свічення якого не знаходить логічного, загальноприйнятого пояснення, є таємницею не тільки для очевидців, але і залишається непоясненим навіть після докладного вивчення всіх доступних свідчень фахівцями, здатними, якщо це можливо, ідентифікувати явище з точки зору здорового глузду».


16. Ефект плацебо


Ефект плацебо – одне з головних явищ «невідомої» медичної науки.Незрозуміло, як одна лише віра в цілющу властивість прийнятої «порожньої таблетки» може зцілити організм. Будь то вовчанку або навіть рак – часом самонавіювання може допомогти навіть з найстрашнішими хворобами. Якщо людина може лише силою думки вилікувати себе часом навіть від смертельних захворювань, чи не є це поглядом в безодню наших можливостей?

15. Сльози


Сам процес слезообразования і його причин вченим зрозумілий - якщо в око потрапляє пил, то за допомогою сліз омивається очне яблуко, щоб прибрати звідти сторонні предмети. А от природа емоційних сліз так до кінця і не зрозуміла. Є різні гіпотези на цей рахунок, але жодна з них не може дати 100% пояснення феномену.


16. Позіхання


Якщо пробувати пояснити позіхання тільки тим, що таким чином людський організм регулює рівень вуглекислого газу, виникає резонне питання – чому тоді позіхання так заразна? На це питання поки що відповіді немає.

17. Чому кішки муркочуть?Всім відомо, що кішки завжди муркочуть, коли їм добре. Однак, як вони це роблять, не знає ніхто. В горлі кішок немає ніякого спеціального органу, за допомогою якого вони можуть видавати подібні звуки. Проте в ході досліджень з’ясувалося, що частота муркотіння кішки знаходиться в діапазоні, необхідному для прискорення регенерації кісткової тканини і загоєння ран.

18. Що викликає відчуття падіння уві сні?


Часто люди відчувають відчуття падіння уві сні, після чого різко прокидаються. Подібне відбувалося майже з кожною людиною, і цьому явищу навіть дали назву – hypnic jerk. Для пояснення цього явища було розроблено декілька теорій.
Хоча вчені не мають ні найменшого уявлення, що викликає hypnic jerk, вони припустили, що в організмі людини подібна реакція виробилася ще з прадавніх часів, коли людям доводилося спати на гілках або височинах, щоб до них не дісталися дикі тварини. Тобто подібне відчуття допомагало їм уникнути падіння. Однак, цієї теорії немає ніяких доказів.

19. Чому у жирафів довгі шиї?


Багато хто вважає, що у жирафів утворилися довгі шиї в процесі еволюції, тому що це дозволяло їм дотягуватися до більшої кількості їжі. Але це не зовсім вірно, оскільки жирафи їдять тільки певний тип листя, і їм не обов’язково дотягуватися за їжею.

20. Чому птахи мігрують?


Птахи щорічно пролітаю величезні відстані, мігруючи в теплі краї і назад. Але, як вони це роблять, залишається загадкою, а міграція птахів – одне з найзагадковіших явищ у світі тварин. Наприклад, зозулі мігрують і відкладають свої яйця в гнізда інших птахів, а потім просто відлітають у своїх справах.
Коли молоді кукушата виростають, вони відлітають у рідні краї без сторонньої допомоги. Вчені вважають, що птахи можуть орієнтуватися по зірках і магнітного поля Землі, але як це роблять пташенята, які ніколи не бачили, звідки прилетіли їхні батьки?

21. Що викликає гравітацію?


Ньютон першим почав вивчати силу тяжкості понад 350 років тому. З тих пір наука далеко пішла вперед, але знання про гравітації знаходяться приблизно на рівні часів Ньютона. Люди знають про частинках кожної з чотирьох фундаментальних сил Всесвіту, за винятком гравітації. Вважається, що за силу тяжіння відповідає частинка гравітон, але вчені не зуміли її виявити.

22. Як люди запам’ятовують і згадують інформацію?


Наука пройшла довгий шлях до розуміння того, як працюють органи людського тіла, але вчені досі не мають ні найменшого уявлення, які саме частини мозку беруть участь в процесі зберіганні спогадів. Ще більш незрозумілою загадкою є те, як люди згадують про потрібної інформації, виділяючи її з колосальних обсягів того, що зберігається в мозку.

23. Чому у жінок настає менопауза?


Менопауза кидає виклик всім правилам еволюції. Здатність відтворення у тварин – природний процес, який гарантує продовження роду. У людей же відбувається щось дивне. Жінки втрачають здатність до відтворення у віці 45-50 років, і наука не має ні найменших пояснень, чому це відбувається.
З точки зору еволюції, це вкрай шкідливо і непрактично – втрачати назавжди здатність до розмноження, оскільки припиняється виживання шляхом природного відбору. Крім людей, тільки два види китів повністю припиняють розмноження в певному віці.


24. Що таке скло?Нобелівський лауреат Уоррен Андерсон якось сказав: «Найглибша і цікава з невирішених проблем в теорії твердого стану криється в природі скла». І хоча скло відомо людству вже не перше тисячоліття, в чому причина його унікальних механічних властивостей, вчені досі не розуміють. Зі шкільних уроків ми пам'ятаємо, що скло — це рідина, але чи так це? Вчені точно не знають, яка природа переходу між рідкою або твердою і склоподібної фазами і які фізичні процеси призводять до основних властивостей скла.


Коментарі

social

Популярні публікації